Follow by Email

4 Haziran 2012 Pazartesi

kolay makyaj :)

 
 
 

MAKYAJ UYGULAMASI 1

 
 

Merhaba arkadaşlar
Uzun bir aradan sonra bloğumla ilgilenme vakti geldiğini düşündüm. Paylaşmak istediğim bir çok çalışmalarım var, bunları zaman buldukca sizlerle paylaşacağım. Bugünki çalışacağımız makyaj stili son donemlerde favorı olan smoky eyes dediğimiz bugulu dumanlı göz makyajının uygulamasını sizlere anlatacağım. Uygulaması zor görünen ama kolay bir makyaj olup detayları her fotografın altında yazacağım Sizde ayrıntıları dikkate alırsanız kendinize bu şekilde göz makyajı yapabilirsiniz. Göz yapısı badem göz dediğimiz şekilde olup kaş mesafesi geniş olan hanımlar bunu muhakkak uygulasın. Eliniz bu makyaja alışana kadar ayna karşısında sıkılmadan yapınız, bu makyajı tamamıyla yapabilen ilk 3 bayana benden hediye kazanacaklar ( hediye tabiki son model araba olmayıp cam sakızı coban armaganı misali, benim sectiğim makyaj malzemelerinden ibarettir :) şimdiden kolay gelsin diyor umarım eğlenerek sıkılmadan bir makyaj yapmanızı diliyorum.. 1- Gdüğünüz gibi kaslar oval olup göz ile mesafesi birbirinden uzak olacak sekilde olmalıdır. gözlerimizin rengi her renkte olabilir..
 2- Birçok kozmetik magazalarda satılar genış uclu siyah yaglı kalem yada krem eyeliner tarzı bir kalem ile göz kapagımızın tamamını siyahla dolduralım
 3- Aynı sekilde göz altına, gözün içine sürmeden dışarıdan taşıracak şekilde siyah yaglı kalemi tamamına sürmeden yarısında bitirelim..

4-Şimdi en zevkli kısmına geldik göz kapagımızdaki siyahlıgı içten dışarı doğru minik dairesel dokunuzlarda yavas yavaş dagıtalım. Amacımız o cizgi ve net görüntüyü bugulu olmasını saglamak
5- Dagıtma işlemi bittikten sonra fırca yardımı ile siyah far sürüp koyu olan bölgeyı sabitlemek ve ıslak görüntüyü. daha sonra cizgiler olusumu ve far birikmemesini  sağlamak.

6- Burayı dikkatlı okuyun lütfen, bugulu yapmak istedik ama aynı zamanda doğal görünümde kazanmalı bu uygulamada geçişleri sağlayan en önemli olay, bronz acık kahve tonları ile ten renginizi ve  dagıtmış oldugumuz siyah far kısmını birleştirecek şekilde  bronz kahveyi fırca yardımı ile dairesel şekilde sürebilmektir.
7- Gördüğünüz gibi siyahın ve bronzun arasında hicbir çizgi yoktur.
8- Şimdi gelelim göz altına, yarım cekmiş olduğumuz siyahı dagıtma fırcasıyla hafiften göz pınarına yaklaşacak şekilde dagıtalım. Dagıttıktan sonra bronz kahveyi bu defada göz altına siyahla birleşecek şekilde göz pınarına kadar devam edelim..

9- Göz pınarına sarı sedefli tonlarda acık renk far sürelim.
10- Akmayan siyah göz kalemi ile göz içini komple resimde gördüğünüz gibi boyamak ve üst kirpik diplerini üst kısmın içini kısacası gözün kendisini gösteren cerceveyi komple boyıyalım.
11- Gödügünüz gibi 3 renk kullanmamıza ragmen geçişler birbirini göstermiyor
12- Benim en sevdiğim olaya kirpiklere geçiyoruz. bol bol rimel süreceğiz kirpikler yapışsın sorun değil takma kirpik takacağız :)

14-Final...tüm  kirpiklerimizi taktık ve tekrar rimel sürduk ve makyajımız bitti..

Umarım eğlenerek okumuş, uygulama yapmış olursunuz. Makyajların Tabiki devami gelecek  ama şu sınavı geçmenizi istiyor güzelliğinizi güzellik katacak ellerinizin bir an önce alışmasını diliyorum..2 yorum:

  1. Hem çok kolay hem de gece makyajının vazgeçilmeziii :)

    YanıtlaSil
  2. Super ... Ellerinize saglik muhtesem gozukuyor

    YanıtlaSil